Amigo bir spor mu? Bu, yaygın cevap hayır. Buna kesinlikle katılmıyorum. Amigo, katılabileceğiniz en zor, zaman alıcı ve tehlikeli sporlardan biridir. 14 yaşımdan beri tezahürat yapıyorum ve bu spor için ve takımım için fedakarlık etme kararından asla pişmanlık duymadım.
Rekabetçi amigo, birçok bileşene sahiptir. Stunting, Tosses, Tumbling, Jumps ve Dance bölümleri bir rutinin en önemli kısımlarından bazılarıdır. Bu bölümlerin tümü teknik, nicelik, zorluk ve yaratıcılık bakımından derecelendirilmiştir. Çoğu insan, “Bir rutindeki puanımızı nasıl artırabiliriz?” Diye soracaktır. Genellikle, ekibinizin puanını en üst düzeye çıkarmak için her bir bölüme kaç kişinin katılması gerektiğini gösteren çevrimiçi çizelgeler mevcuttur.
Boğulma, bir insanın (genellikle havacı veya üst düzey kız olarak adlandırılır) havada 3 veya daha az başka insan (üs olarak adlandırılır) tutulmasıdır. Dublörlük yaparken, üslerin kızı havaya uçurmak için yaratıcı bir yol bulması ve sonra sadece ayaklarını tutması gerekir. Genelde bu, uçağın yukarı doğru fırlattığı tabanlarının yardımıyla dublörün tepesine ulaşmak için yerden dönmesi veya zıplaması gerektiği anlamına gelir. Bazlar ve uçak uygun bir şekilde eğitilmemişlerse, bu amigoluğun en tehlikeli kısmı olabilir. Havacı vücudunu nasıl kontrol edeceğini bilmeli ve üsler havayolunu bir dublörden çıkarken aşağı yukarı atarken yakalayabilmelidir.
Yuvarlanan bölgeye geldiğimizde, birçok insanın, amigoluğun bu kısmıyla ilgili olan zihinsel ve fiziksel gücü anlaması gerekir. Açma, olimpiyatlarda, jimnastikçilerin zemin rutinleri etrafında çırpındığı zaman gördüğünüz şeydir. Ponpon kızlar ve jimnastikçiler sizin için kolaylaştıracak, ancak takımınız için tüm bu önemli becerilere sahip olmak çok zaman alıyor. Yüksek yuvarlanma becerilerini en üst düzeye çıkaran bir takımın iyi bir örneği Top Gun: TGLC'dir.
Fırlatma amacı, fırlatma amacının uçağı havada mümkün olduğunca yükseğe fırlatmak ve aşağı inerken yakalamak olmasıdır. Kız havada 10 ila 15 metre arasındayken, hangi takımda bulunduğuna bağlı olarak tekmelemek, bükmek veya çevirmek zorundadır. Bazlar, döndüğü sırada sürekli havada duran, tekmeleyen ve dönen, kıza odaklanmalı, parlak ışıklar sahnede parlarken gözlerinde parlıyordu. Hepsinin işlerini yaptıklarından emin olmak zorundalar, çünkü uçak karıştığında, üsse biniyor ve yakalanmıyor. Taban uzağa bakarsa veya dikkati dağılırsa, uçak yere çarpar ve ciddi şekilde yaralanabilir.
2017-2018 Amigo sezonunda, Takım Sporcularının en az% 75'i puanlarını en üst seviyeye çıkarmak için art arda 2 atlama, bir ek atlama veya 3 bitişik atlama ile tamamlamalıdır. Zıplayanlar için amigo yerden atlayıp tek bir ayakla yere çarpmak zorunda. Zıplayanlar benim en büyük kavgam, çünkü makul bir yüksekliğe çıkarmak için çok fazla zaman ve kalça esnekliği gerektiriyorlar. Takımın seviyesine bağlı olarak, bu sporcuların bazılarının bir zıplama ile ilgili tökezleyen bir pas atması bile gerekebilir.
Dansta, takımların çoğu süper yaratıcı olur. Bu genellikle bir rutinin sonudur ve sadece yaklaşık 15 saniye sürer. Eğitimciler her hareket ve hareketin doğru zamanda yapıldığından emin olmak için adım adım ve bölüm adım yürüyeceklerdir. Takımların çoğu, yeteneklerini ve sass'larını rutinlerinin sonuna getirmek için hip hop veya diğer dans stillerini kullanacak.
Çoğu insan, amigo kız rutine ne kadar iş yapıldığını bilmiyor. Tüm 2 dakika ve 30 saniye boyunca, bu sporcular odaklanmış ve bu rutine bağlı kalmıştır. Futbol ya da beyzbol gibi, sporda başarılı olmak için bu becerileri mükemmelleştirmek için saatlerce çalışırlar. Amigo bir spordur ve çocuklar kesinlikle sporculardır.