hayvanlar insanlardan daha çok seviyor. Kendimizi besin zincirinin en üstünde görüyoruz. Ancak, hayvanlar alemi bizi birçok yönden aştı. Birçoğumuzun yeterince takdir etmediği bu harika yaratıklar bize çok şey öğretebilir.
Bir hayvan gerçekten bir insandan daha çok sevebilir mi? Köpeğiniz, kediniz veya diğer evcil hayvanlarınız nasıl davranır? Hayvanlar, hissetme, bakım yapma ve hissetme yeteneğine sahip midir?
Sadece hayvanlar bizi sevmiyor, aynı zamanda duygularını hissetme ve birbirlerine olan sevgilerini ifade etme yeteneklerine de sahipler. Onu farklı şekillerde aktarabilseler de, sevginin yönü ona baktığınızda oldukça açık. Yaptıkları bağlantı, insanların sahip olduğu aynı duyguların çoğunu deneyimleyebileceklerini gösteriyor.
Ancak pek çok insan hala hayvanlara karşı acımasız ve duyarsız ve açgözlülükle yaşamlarını veya yaşam alanlarını yok ediyor. Ancak, çoğu vahşi yaşam bizi yalnız bırakır. Ben bir erkek-hater değilim, ama elbette hayvan şirketlerini tercih ederim. Ve benim için insanların artık onlar gibi davranmaması üzücü.
“Dünyada tehlikeli hayvanlardan daha tehlikeli insanlar var.” - Anthony Douglas Williams
Hayvanlar daha çok sever
Hayvanlar ne olursa olsun sizi koşulsuz olarak seviyor; Elbette, evcil hayvanlarımıza gelince! Ne hissettiğiniz önemli değil, evcil hayvanınız her zaman yanınızda. Fiziksel görünümünüz veya ruh halinizden bağımsız olarak, onlar sizi daima seveceklerdir.
Hayvanlar genellikle insanlardan daha fazla ilgi duyarlar. Tanıdığım çoğu insandan daha fazla kişiliğe, dürüstlüğe, empatiye ve sadakate sahipler. Ve aile bununla ilgili, öyle değil mi? Evcil hayvanlarımızın açgözlülük, kötülük, sadece vermeyi sevmemesi. Sonra onlara hayvan diyoruz.
Ve evet, benim için hayvanlarla birlikte olmak insanlardan çok daha keyifli. Size soruyorum: "Hayatınızdaki kaç insanı hayal kırıklığına uğrattınız ve ihanet ettiniz? Bu kadar çok şey hatırlayabiliyorum, ancak nadiren bir hayvanda böyle hissettim, bu yüzden hayvanları daha gerçek bir şekilde seviyorsunuz.
“Eğer bir ruh sahibi olmak, sevgi, sadakat ve şükran hissetmek anlamına gelirse, hayvanlar birçok insandan daha iyidir.” - James H.
Hayvanların hayatını öğrenir
Hayvanlar hakkında en çok sevdiğim şeylerden biri, onlar hakkında her gün ne kadar çok şey öğrendiğim. Dünyadaki tek bir yaratık hakkında kesinlikle hiçbir şey bilemezsiniz. Hayvanlar sonsuz ve ölçülemez özelliklere sahiptir. Onlar sonsuz ama eğlenceli bir doğa harikasıdır. Öte yandan, ne yazık ki, birkaç dakikadan az bir sürede istediğiniz bazı insanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Erken çocukluğumdan beri hayvanları seviyorum ve saygı duyuyorum. Şiddetli bir şekilde kışkırtılmadıkça veya vahşi olmadıkça, asla aldatıcı, samimiyetsiz, kurnaz, manipülatif veya kötü niyetli değillerdir. Hayvanlar, söylenemez tedaviler için insanları çok sık sever ve affeder. Ayrıca, sadece eğlence için avı asla almayacaklardı, ancak birçok insan bunun bir spor olduğuna inanıyor. Bu iğrenç!
Ve hayvanların inanılmaz bir sezgileri var. Hastalıktan duygusal durumunuza ve dikkatli değilseniz, sizinle ilgili her şeyi hissedebilirsiniz. Köpekler onlara ne zaman yalan söyleyeceğini bile biliyor. Bu inanılmaz yaratıkların on bin yıldır en iyi arkadaşlarımız olması şaşırtıcı değil.
Sonsuz aşkın bağı
Hayvanlarla yaptığınız bağlantı kırılmaz, bu genellikle insanlarda böyle değildir. Bir hayvanla ne kadar çok zaman geçirirseniz, o kadar çok bağlantı kurar ve bağlantı zamanla büyür. Ve paylaştığın bu bağ çok faydalı oluyor ve sana hayvanların insanlardan daha çok sevdiğini gösteriyor.
Hayvanın kişiliğini, duygularını, eylemlerini, isteklerini ve motivasyonunu anladığınızda, deneyimlediğiniz koşulsuz sevgiye değer. Üzgün, mutlu, öfkeli veya öfkeli olduklarını bile hissedebilirsiniz. Evcil hayvanınız olduğunda, yaptığınız tahvillerin en akılda kalıcı olduğunu bilirsiniz.
Hayvanlara olan güvenim ve onlara olan sevgim genellikle insanlarla ilişkilerde bana yardımcı oluyor. Yıkılmaz şefkatlerini onurlandırmak ve minnettarlığımı ifade etmek bir hayvan aşığı olarak benim görevim. Onlar sadece bizim zevkimiz için değil, dünyanın önemli bir parçası.
Hayvanlar ve insanlar
Hayvanlar saygı ve hayranlığımızı hak ediyor. Huzurlu bir toplumdurlar, kesintisiz konuşmazlar, istenmeyen herhangi bir tavsiye sunmazlar veya daha kötüsü bize ne yapacağımızı söylerler. Ayrıca, birlikte seyahat ederken aniden birine mesaj atmaları veya bir çağrı almaları gerekmez.
Ve bu harika yaratıklar yaşamlarımızdaki mutsuz zamanlarda bizi rahatlatıyor. Zor zamanlar geçirmeniz veya stresli anlar yaşamanız farketmez. Onlar her zaman sana neşe veya bir gülücük getirirler. Sadece hayvanların sizi sevdiğini bilmek ve hayatı çok daha kolay ve mutlu hale getirmek için eve geldiğinizde sizi ağırlamak için her zaman yanınızda olduğunuzu bilmek.
Ayrıca hayvanları insanlara değer veren tek kişi ben değilim, özellikle de şefkat gösterip onları kurtarmaya gelince. Bir çalışma, insanların yaralı bir hayvana veya terk edilmiş yavru köpeklere yetişkin bir insandan daha duyarlı olduklarını göstermektedir. Hayvan ve bebeklere daha fazla önem vermek ve yer almak için çoğumuz bağlıyız.
Hayvanlar hakettiğinden daha çok seviyor
“Ben hayvan ve insan hakları için varım, bu bütün bir insanın yolu.” - Abraham Lincoln
Bir hayvanınız olduğunda bileceğiniz en iyi hislerden biri, eve döndüğünüz zamandır. On beş dakika bekletmeniz önemli değil; Evcil hayvanınız sadece sizi evde gördüğüne çok sevindi. Hayvanların her zaman seni bekliyor. Onların dünyasının etrafınızda döndüğüne hiç şüphe yok, ama dünyanız onların sevgileri olmadan aynı olmazdı.
Hayvanların insanları sevdiği ve onları daha mutlu ve daha sağlıklı hale getirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İyi ve kötü zamanlarda sizin için her zaman orada olduklarını bilmek çok önemli, değil mi?
Hayvanların insanlardan daha çok sevdiğinden şüphem yok. Sen ve ben senden çok şey öğrenebiliriz. Ancak koşulsuz sevgileri, sadece rekabet edebileceğimiz ve taklit edebileceğimiz bir şey. Bu yüzden her zaman hayvanlara karşı nazik olun, çünkü sizi hakettiğinizden daha fazla seviyorlar ve insanların yapabileceğinden çok daha fazlasını seviyorlar.